جمعه ۰۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۷
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
رهبر انقلاب در سالگرد ارتحال امام خمینی: | چاپ |

این حرف دشمن است که انقلابی ها را تندرو خطاب کنیم

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر امام خمینی (ره) فرمودند: یکی از عناوین و اوصافی که درباره امام راحل عظیم الشان ما کمتر به کار رفته است، عبارت است از عنوانی جامع که من آن را "مومن متعبد انقلابی" تعبیر می کنم.

به گزارش روزنامه آنلاین، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور در مراسم بیست و هفتمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (رحمةالله‌علیه) به سخنرانی در جمع هزاران نفری مشتاقان و دلدادگان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با گرامیداشت سالروز رحل حضرت امام خمینی (ه) توجه به ادعیه را از خصوصیات بارز بنیانگذار انقلاب اسلامی دانستند و افزودند: یکی از دعاهایی که ایشان روی آن تاکید داشتند، دعای شعبانیه بود.

رهبر معظم انقلاب افزود: به برکت همین توجهات خدای متعال این قدرت را به ایشان بخشید که بتوانند این حرکت عظیم را به انجام برسانند.

ولی امر مسلمین فرمودند: یکی از عناوین و اوصافی که درباره امام راحل عظیم الشان ما کمتر به کار رفته است، عبارت است از عنوانی جامع که من آن را "مومن متعبد انقلابی" تعبیر می کنم.
رهبر انقلاب افزودند: ما حضرت امام  را به صفات مختلفی توصیف می کنیم اما این صفت جامع است؛ "مومن، متعبد و انقلابی".

ایشان در تشریح این صفات فرمودند: حضرت امام مومن به خدا، مومن به هدف، مومن به راهی که او را به هدف می رساند و مومن به مردم است. درباره رسول اکرم هم این تعبیر در قران آمده است؛ مومن به خدا، مومن به هدف، مومن به راه و مومن به مردم.

رهبر انقلاب در باره دومین صفت حضرت امام فرمودند: ایشان عبد است، یعنی خود را عبد می داند در برابر خدای متعال. خداوند در قران پیغمبر اکرم (ص) را با صفات مختلفی ستوده  است که هر کدام از آنها یک فصل فراوانی از خصوصیات پیغمبر (ص) را بیان می کند اما آن صفتی که به ما مسلمان ها دستور داده شده است که هر روز درباره پیغمبر در نمازهایمان تکرار کنیم این است که اشهدان محمد عبده و رسوله. این نشان دهنده اهمیت عبودیت است.
رهبر انقلاب درباره صفت سوم حضرت امام فرمودند: امام، امام انقلاب بود. انقلاب یک کلمه است و در دل آن حقایق بیشماری وجود دارد و امام انقلاب یعنی پیشوای همه این خصوصیاتی که کلمه انقلاب متضمن آن است.

حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه علت غضب و خصومت دشمنان با حضرت امام نیز همین خصوصیت بود، فرمودند:  اصولا دشمنان از کلمه انقلاب اسلامی می هراسند و می رمند. فشارهایی هم که وارد می کنند به خاطر انقلابیگری است.
حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: امام انقلابی ما، کشور را به‌وسیله‌ انقلاب از منجلاب‌ها بیرون کشید. امام، مسیر و ریل را به سمت هدف‌های بزرگ عوض کرد؛ این هدف‌ها خلاصه می‌شود در حاکمیت دین خدا.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از بیاناتشان فرمودند: این خطاست که تصور کنیم انقلابی فقط آن کسی است که در زمان حیات امام بوده است. برخی اینگونه تصور می کنند که انقلابی فقط آن کسانی اند که در دوران امام حضور داشتند. اگر اینگونه در نظر بگیریم، انقلابی ها فقط ما پیر ها خواهیم بود. در حالی که انقلاب مال همه است و همه می توانند انقلابی باشند.

ایشان تاکید کردند: ما نباید انقلابی را منحصر به کسانی کنیم که در زمان حیات امام حضور داشتند. انقلاب یک شط جاری است و همه کسانی که در این مسیر حرکت می کنند انقلابی اند ولو شما جوان ها.

رهبر انقلاب افزودند: این نیز غلط است که تصور کنیم وقتی می گوییم کسی انقلابی است، یعنی افراطی است. نه، این خطاست، انقلابیگری به معنی افراطیگری نیست. این دوگانه ها سوغات بیگانه ها و حرف دشمنان کشور است. این حرف ها نباید در عرصه سیاسی ما جا باز کند. بحث تند رو و کند رو نداریم. آنها انقلابی را می گویند تندرو و غیر انقلابی را می گویند میانه رو.  ما نباید سخنان آنها را تکرار کنیم. این هم خطاست که ما از همه انقلابی ها یک نوع عمل یا یک درجه انقلابیگری توقع داشته باشیم. با شاخص‌های انقلابی‌گری، یک جوان امروز می‌تواند از من سابقه‌دار در انقلاب انقلابی‌تر باشد.

* مقام معظم رهبری فرمودند: بعد از رحلت امام، هر جا انقلابی عمل کردیم پیش رفتیم؛ هر جا از انقلابی‌گری و حرکت جهادی غفلت کردیم عقب ماندیم. این یک واقعیت است. بنده در این سال‌ها خودم مسئول بودم؛ اگر تقصیری در آن باشد متوجه این حقیر هم هست. مخاطب این سخن نسل امروز و نسل فردا و نسل فرداهای بعد است. همه مخاطب این سخن‌اند؛ می‌توان این راه را با شیوه‌ی انقلابی حرکت کرد؛ آن‌وقت پیشرفت قطعی است.
رهبر معظم انقلاب در بخشی از بیاناتشان به نامه مقامات امریکایی اشاره کردند و افزودند: نامه می نویسند که شما بیایید مسائل جهانی را با مشارکت یکدیگر حل کنیم. انسان در اینجا ممکن است دچار وسوسه شود که برویم با یک ابرقدرت در حل مسائل بین المللی همکاری کنیم. در ادبیات رسمی دیپلماتیک اینگونه صحبت می شود اما باطن قضیه این نیست. باطن قضیه این است که شما بیا در نقشه من و در میدانی که من تعیین کرده ام بازی کن. شما بیا کاری را انجام بده تا هدف و نقشه ما تامین شود.

ولی امر مسلمین درادامه بیاناتشان در حرم مطهر امام خمینی (ره) فرمودند: اینکه ما در قضیه سوریه حاضر نشدیم در ائتلاف به اصطلاح امریکایی وارد شویم این است که آنها نقشه و اهدافی [برای خود] ترسیم کرده اند و مایلند از قدرت و نفوذ و نیروی هر کشوری برای رسیدن به آن استفاده کنند.

ایشان با بیان اینکه از بین رفتن استقلال، فقط این نیست که دولتی یا کشوری بیاید و در کشور ما حکومت کند،
تصریح کردند: اگر جمهوری اسلامی خام شود و وارد بازی آنها شود، معنایش این است که نقشه آنها را کامل کرده است و این خلاف استقلال سیاسی است.

ولی امر مسلمین وارد شدن به عرصه اقتصاد به اصطلاح جهانی ابرقدرت ها را تکمیل نظم اقتصادی مورد نظر آنها که تصاحب دارایی های همه کشورهاست، توصیف کردند.

رهبر انقلاب فرمودند: استقلال فرهنگی از همه‌ی اینها مهم‌تر است؛ مسئله‌ی مهندسی اطلاعات و این ابزارهای جدید که همه برای تسلط بر فرهنگ یک کشور هستند؛ بنده با این حرف نمی‌خواهم بگویم این ابزارها را از زندگی خودمان خارج کنیم؛ نه! اینها می‌توانند مفید واقع بشوند اما سلطه‌ی دشمن را از این ابزارها بایستی سلب کرد. نمی‌توانیم برای اینکه رادیو و تلویزیون داشته باشیم، آنها را به دست دشمن بدهیم؛ اینترنت هم همین است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان پنج شاخص انقلابی‌گری فرمودند: ما هر جا هستیم باید سعی کنیم در خودمان این پنج شاخص را ایجاد و حفظ کنیم. این شاخص‌ها در همه‌ی افراد ملت ایران می‌تواند وجود داشته باشد:
پایبندی به مبانی و ارزش‌های اساسی انقلاب، هدف‌گیری آرمان‌های انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آنها، پایبندی به استقلال همه‌جانبه‌ی کشور، عدم تبعیت از دشمن و جهاد کبیر و تقوای دینی و سیاسی.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه آنلاین است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است