سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۳
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
گسترش شفافیت مالیاتی و مبارزه جدی با فساد | چاپ |

وزیر امور اقتصادی و دارایی بر گسترش شفافیت مالیاتی و مبارزه جدی با فساد تاکید کرد.

به گزارش  ایبنا، مسعود کرباسیان امروز در چهاردهمین کنفرانس فنی سالانه مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی با بیان اینکه امروز در کشورهای اسلامی گسترش شفافیت مالیاتی و مبارزه جدی با فساد می تواند گام موثری برای پیشرفت اقتصاد کشورها باشد، گفت: مفهوم مالیات در اسلام، آمیخته با عدالت و حفظ کرامت انسان ها است.

وی اظهارداشت: مسئولیت اجتماعی مفهومی مدرن است ولی اسلام در قالب پرداخت خمس و زکات پایه های عدالت را در جامعه ایجاد کرد.

وزیر اقتصاد افزود: نظام مالیاتی اسلامی به افراد مسئولیت شناسی و زمینه برخورداری همه مردم از ثروت را فراهم می کند.

وی ادامه داد: در نظام مالیات ستانی اسلامی زیست عزتمندانه برای جامعه دنبال می شود و باید بدانیم در دین اسلام پیوند اخلاق و اقتصاد وجود دارد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: اقتصاد اسلامی می تواند به قطب تاثیرگذار در دنیا تبدیل شود ولی باید چارچوب های مشخصی برای آن تهیه شود.

کرباسیان تاکید کرد: پتانسیل های زیادی در اقتصاد کشورهای اسلامی وجود دارد و می توان اقتصاد جهان اسلام را شکوفا کرد ولی قبل از آن باید در زمینه شفاف سازی قوانین مالیاتی در رقابت پذیری اقتصاد تلاش کرد.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: در ایران استراتژی های راهبردی تدوین شده که بدون هدفمندی نمی تواند به سرانجام مطلوب برسد.

کرباسیان افزود: ضرورت اقتصاد پر تحرک نیازمند نظام مالیاتی چالاک است و مفهوم اقتصاد امن باید در قالب مردم محوری پیاده سازی شود.

وی خاطرنشان کرد: در ایران نظام مالیاتی در کنار بنگاه های اقتصادی است و این پیام برای همه ارسال شده است.

به گفته کرباسیان، فرار مالیاتی اجازه نمی دهد رقابت عادلانه در اقتصاد شکل بگیرد؛ نظام مالیاتی ایران تلاش می کند در کنار کارآفرینان باشد و در پسابرجام با تاکید براقتصاد مقاومتی حرکت کند.

وزیر اقتصاد اظهارداشت: کاهش درآمد نفت باعث بی ثباتی در اقتصاد می شود و ایران در تلاش است از طریق نظام مالیاتی به بی ثباتی مقابله کند.

کرباسیان اظهارداشت: نظام اقتصاد ایران به بازنگری در نظام مالیاتی و افزایش رضایتمندی مودیان دست زده و ما باید نظام مالیات ستانی مقتدر داشته باشیم.

وی تاکید کرد: اولین اقدام اصلاح فرهنگ عمومی شهروندان در پرداخت مالیات است که البته زمان بر است و باید فرهنگ مالیات ستانی را مورد بازنگری قرار داد.

کرباسیان ادامه داد: به منظور بهینه سازی ساختارهای مالیاتی در بخش مدیریت و سیاست و خدمات مالیاتی حرکت می کنیم.

وی تصریح کرد: اصلاح مدیریت مالیاتی و پیاده سازی طرح تحول مالیاتی و کاهش بار مالیاتی برای بخش تولید دنبال شده و در بخش خدمات نیز اصلاح قوانین مالیاتی را مدنظر قرار داده ایم.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: برای ایجاد نظام مالیاتی مدرن باید تمامی ارکان اقتصادی همکاری کنند؛ نظام مالیاتی ایران آماده انتقال تجربیات خود به کشورهای اسلامی است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه آنلاین است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است