سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۶
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
اعطای تسهیلات توسط بانک اینده در 7 ماه اول سال جاری‎ | چاپ |

اعطای 5000 (پنج هزار) میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه­های کوچک و متوسط توسط بانک آینده در 7 ماهه اول سال‌جاری

با توجه به نقش به ­سزایی که بنگاه­های کوچک و متوسط (SME) در اشتغال­زایی و ظرفیت‌سازی تولیدی، هم‌چنین بهبود تولید و درآمد ملی در کشور دارند؛ بانک آینده، در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال»، نسبت به تأمین مالی و تقویت اقتصادی بنگاه‌های کوچک و متوسط، اهتمام نموده است.

این بانک، در راستای سیاست­های اقتصاد مقاومتی، ضمن تبیین و ابلاغ برنامه­ ها و دستورالعمل تأمین مالی بنگاه­های کوچک و متوسط به کلیه شعب خود؛ علاوه بر پرداخت تسهیلات به متقاضیانی که از طریق تارگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت (کارگروه­ تسهیل و رفع موانع تولید استانی) معرفی شده­اند؛ با بازاریابی مستقیم، مشتریان واجد شرایط برای راه­اندازی و توسعه بنگاه­های کوچک و متوسط را برابر ضوابط اعلام شده از سوی بانک مرکزی ج.ا.ایران، شناسایی و همراهی کرده است.

حاصل این اقدام؛ در هفت ماهه اول سال جاری، تخصیص بهینه تسهیلات، به یکصد و بیست (120) بنگاه کوچک و متوسط، بالغ بر مبلغ 5،000 (پنج هزار) میلیارد ریال با نرخ سود مصوب شورای محترم پول و اعتبار بوده است. بنگاه­هایی که از بانک آینده تسهیلات دریافت نموده­اند؛ در 16 استان کشور، شامل استان‌های: آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، تهران، قزوین،کرمانشاه، گلستان، گیلان، مازندران، مرکزی و یزد، مشغول به فعالیت هستند.

پیامد مستقیم تأمین مالی این بنگاه­ها، افزایش یا تثبیت اشتغال واحدهای مشمول، فعال نمودن واحدهای غیر فعال، تکمیل و راه­اندازی طرح­های نیمه­تمام تولیدی با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد، بوده است.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه آنلاین است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است