دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۲
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
درخشش بانک مهر ایران در آزمون علمی شبکه بانکی | چاپ |

6 نفر از کارکنان بانک قرض الحسنه مهر ایران که در اولین آزمون علمی کارکنان شبکه بانکی کشور توسط کمیسیون آموزشی بانکها در آبان ماه سال جاری برگزار شد، رتبه زیر صد کسب نمودند.

 

به گزارش روزنامه آنلاین، این آزمون با هدف ایجاد فضای شور و نشاط علمی در بین کارکنان شبکه بانکی، ایجاد فرصت مطالعاتی و بازآموزی سرفصلهای آموزشی مشترک و  جلب انگیزه همکاران بانکی به رشد و اعتلای سطح دانش بانکداری خود در آبان ماه سال جاری برگزار گردید.

 

تعداد 2044 نفر از همکاران منتخب بانک های قرض الحسنه مهر ایران،  ملی، ملت، مسکن سپه، صادرات، تجارت، کشاورزی، توسعه صادرات، پست بانک، توسعه تعاون، صنعت و معدن، رفاه کارگران و صندوق بازنشستگی بانکها در این آزمون حضور داشته اند.

سهمیه بانک قرض الحسنه مهر ایران دراین آزمون 60 نفر تعیین شده بود که نفرات منتخب از طریق برگزاری آزمون داخلی از سرفصلهای اعلامی توسط کمیسیون آموزشی بانک ها و از بین870 نفر متقاضی مشخص و معرفی شدند.

موارد آزمون شامل 8 عنوان درسی حسابداری بانکی، تجهیز منابع، تخصیص منابع، مبارزه با پولشویی، بانکداری بین الملل (ارزی)، اصول بازاریابی، حقوق بانکی و بانکداری الکترونیک بوده است.

باوجود جوان و تخصصی بودن این بانک در زمینه قرض الحسنه، رقابت همکاران  با بانکهای دیگر که کلیه عقود اسلامی در آن ها عملیاتی بوده و عمدتا دارای فعالیت ارزی هستند و همچنین از مزیت سابقه زیاد، تعداد کارکنان بیشتر و ... برخوردار می باشند، با سختی و مشکلاتی همراه بود.

با این وجود، نیروهای جوان، با نشاط ، باانگیزه ، تحصیل کرده ، علاقمند به مطالعه و دانش افزایی دربدنه بانک این محدودیت و چالش را به فرصت تبدیل کرده و علیرغم تفاوتهای موجود در رقابت، آزمون دهندگان نتایج قابل توجه و تحسین برانگیزی را کسب نمودند.

بر اساس نتایج اعلام شده کارکنان بانک قرض الحسنه مهر ایران 6 رتبه زیر 100 ، 20 رتبه زیر 200 و 22رتبه زیر 300 را به خود اختصاص دادند.

فریبرز رجبی پور شیرکوهی از استان تهران، امیرحسین حاتم از فارس، مرتضی اسلامی و جواد چاجی از خراسان رضوی، صمد شکری از گیلان و سید رضا حسینیان از مازندران، 6 رتبه برتر زیر صد را در این دوره از آزمون های سراسری بانکی به خود اختصاص دادند.

شایان ذکر است، بر اساس میانگین نمرات بانکها، بانک قرض الحسنه مهر ایران حایز رتبه پنجم در بین 14 بانک شرکت کننده در آزمون شده است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه آنلاین است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است