جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۰
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
بیمه “ما” هواپیماهای جدید “هما” را بیمه کرد | چاپ |

مدیرعامل شرکت بیمه «ما» اعلام کرد که پنج فروند هواپیمای جدید خریداری شده از شرکت ای تی آر (ATR) که قرار است فردا (یکشنبه) وارد کشور شوند، تحت پوشش این شرکت قرار دارند

حجت الله بهاری فر با اعلام این خبر افزود: پوشش های بیمه ای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) از ابتدای مردادماه نزد بیمه «ما» است.

وی افزود: شرکت هما ۸ فروند هواپیمای جدید ATR۷۲-۶۰۰ خریداری کرده است که ان شاء الله فردا پنج فروند آن وارد کشور خواهند شد. مدیرعامل بیمه ما خاطرنشان کرد که سه فروند هواپیمای دیگر از این نوع نیز تحت پوشش این شرکت خواهند بود.

این هواپیماها قرار است ساعت ۹ صبح فردا در فرودگاه مهرآباد روی زمین بنشینند و به این ترتیب تعداد هواپیماهای ای تی آر (ATR) تحویل شده به ایران به ۱۳ فروند افزایش می یابد که همگی به ناوگان هواپیمایی هما افزوده شده اند.

پس از اجرای توافق برجام در دی ماه ۱۳۹۴، ایران توانست پس از رفع تحریم های آمریکا در زمینه خرید هواپیماهای تجاری و مسافری، سه قرارداد خرید هواپیما با شرکت های بوئینگ، ایرباس و ای تی آر منعقد کند در مجموع به میزان ۲۰۰ فروند هواپیمای جدید را منعقد کند که سهم شرکت ایتالیایی ای تی آر، ۲۰ هواپیما بود.

به گزارش تصویر روز به نقل از ایبنا ، در ۲ سال و نیم گذشته هشت فروند از این هواپیماهای سبک تحویل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شد و فردا نیز قرار است پنج فروند دیگر در اختیار ایران قرار گیرد.

ایرباس نیز تاکنون سه فروند از هواپیماهای خریداری شده ایران را تحویل داده است و به این ترتیب با ورود هواپیماهای جدید، تعداد هواپیماهای پسابرجامی ناوگان هوایی ایران به ۱۶ فروند افزایش خواهد یافت.

فرزانه شرفبافی مدیرعامل شرکت هواپیمایی هما برای تحویل این هواپیماها به فرانسه سفر کرده است؛ این هواپیماها پس از طی مراحل تحویل به ایران، از فرودگاه تولوز فرانسه عازم ایران می شوند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است