چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۱
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
ام وی ام X33S بخریم یا لیفان X60 ؟ | چاپ |بازار شاسی بلندهای زیر 100 میلیون تومان کاملاً در قبضه محصولات چینی بوده و در این میان دو نمونه از قدبلندهای چینی که اتفاقاً محبوبیت فراوانی داشته و البته جزو اولین شاسی بلندهای چینی کشور بوده ام وی ام X33s و لیفان X60 هستند.
ام وی ام X33s جزو اولین شاسی بلندهای چینی است که از سال 90 تاکنون در بازار ایران حضور داشته و البته در این سال‌ها ثابت کرده که از نظر کیفیت قوای محرکه و کابین رو به پیشرفت بوده و جدیدترین نسل آن که در کشورمان حضور دارد بازنگری چشمگیری در طراحی ظاهری و داخلی را تجربه کرده است.لیفان X60 نیز به مدد طراحی خود که برگرفته از نسل قبلی سانتافه می‌باشد و همچنین با حربه قیمت مناسب توانسته توجهات مناسبی را به خود جلب نماید.

جدیدترین نسل ام وی ام X33s در دو تیپ ساده و اسپورت عرضه می‌شوند که تفاوت‌های آن‌ها به رنگ سقف و همچنین وجود گارد و رکاب محدود می‌شود. برای اینکه مقایسه منصفانه‌ای داشته باشیم نمونه ساده را انتخاب می‌کنیم که از پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 136 اسب بخار و گشتاور 180 نیوتون متر بهره می‌برد. این پیشرانه که در مدل قبلی X33s نیز وجود داشته به یک گیربکس 7 سرعته CVT با قابلیت تعویض دستی متصل شده و نیروی خود را به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد.

در طرف دیگر رقیب هم‌وطن یعنی X60 حضور دارد که قلب تپنده آن پیشرانه 4 سیلندر 1.8 لیتری با قدرت 131 اسب بخار و گشتاور 168 نیوتون متر استفاده می‌کند. لیفان X60 با دو گیربکس دستی و اتوماتیک CVT عرضه می‌شود که در این سری از مطالب "دوراهی” نسخه اتوماتیک آن حضور یافته است. این گیربکس اگرچه باعث کندی حرکت خودرو شده اما مشکلات نمونه دستی را ندارد. خب پس در این بخش شاید نتوان هیچ‌یک از دو رقیب را برتر مطلق دانست.

اگرچه شاسی بلندها معمولاً مصرف سوخت پایینی ندارند اما خریداران نیم‌نگاهی نیز به تشنه بودن خریدی که انجام می‌دهند خواهند داشت! محصول مدیران خودرو در هر صد کیلومتر مصرف سوخت حدود 8.5 کیلومتری دارد. متأسفانه اطلاع دقیقی از مصرف سوخت نسخه اتوماتیک لیفان X60 در دست نیست اما مدل دستی آن مصرف سوخت ترکیبی 8.2 لیتری داشته بنابراین انتظار داریم مدل اتوماتیک مصرف بیشتری داشته باشد.

نهایتاً به بحث قیمت می‌رسیم که شاید مهم‌ترین فاکتور برای خریدار وطنی باشد. ام وی ام X33s هم‌اکنون بهای 80 میلیون تومانی دارد که شاید برای برخی افراد قابل‌هضم نباشد اما شرایط خرید کاملاً مناسبی برای این خودرو ارائه می‌شود که بی‌تردید افراد زیادی به سمت آن جذب خواهند شد. بزرگ‌ترین مزیت لیفان X60 در این بخش خود را نشان می‌دهد به گونه‌ای که نسخه اتوماتیک این خودرو بهای حدود 64 میلیون تومانی داشته و بنابراین حدود 16 میلیون تومان ارزان‌تر است که این یک دلیل مهم برای انتخاب به شمار می‌رود.

خب با این تفاسیر شما کدام شاسی‌بلند چینی را انتخاب می‌کنید؟ دلیل شما برای برتر دانستن انتخاب خود چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است