چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۲
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
یونیفرم اسلامی در پلیس اسکاتلند | چاپ |

پلیس "اسکاتلند" یونیفرمی معرفی کرد که دارای حجاب است و موی سر افسران زن را به طور کامل می پوشاند.

 

به گزارش روزنامه آنلاین، پلیس "اسکاتلند" برای ترغیب بیشتر بانوان مسلمان برای پیوستن به نیروهای پلیس و نیز احترام به عقاید آنان مبنی بر الزامی بودن استفاده از حجاب، یونیفرم هایی طراحی و تولید کرد که مطابق با پوشش اسلامی است و موی سر افسران مسلمان زن را می پوشاند.

مرکز پلیس اسکاتلند، هدف از این اقدام را جذب بیشتر بانوان مسلمان، برای فعالیت در نیروهای پلیس این کشور عنوان کرد و برای احترام به عقاید آنان، اقدام به طراحی و تولید این یونیفرم ها کرده است.

یکی از مقامات ارشد پلیس اسکاتلند در این باره اظهار داشت: نیروی پلیس این کشور نیازمند است ۶۵۰ نیروی زن جدید جذب نماید و طبق برآوردها و اعلام نیازها، باید ۴ درصد از این تعداد، یعنی حدود ۲۵ بانوی پلیس، دارای اصلیتی سیاهپوست و یا آسیایی باشند.

وی در ادامه افزود: با افزایش تقاضا از سوی بانوان مسلمان برای استخدام و جذب در نیروی پلیس، این سازمان اقدام به طراحی و نیز آزمایش عملکرد یونیفرمی با داشتن نوعی مقنعه که موی بانوان را کاملا می پوشاند کردیم و این آزامیش موفقیت آمیز بود.

از آنجا که در قوانین اسکاتلند ممنوعیتی برای استفاده از حجاب برای زنان وجود ندارد، بانوان مسلمانی که در نیروی پلیس این کشور استخدام می شوند، در صورت نیاز می توانند با هماهنگی با رده های بالای خود، درخواست استفاده از این نوع لباس خاص را بدهند.

«پیتر بلیر» "مسئول و کارفرمای" این طرح ابتکاری، در این باره خاطر نشان کرد: پلیس اسکاتلند خود را موظف می بیند که با جوامع مختلفی که تا کنون دیده نشده و یا کمتر دیده شده اندهمکاری داشته باشد و در این راستا و با اجرای این طرح، بانوان مسلمانی که خواهان کار و استخدام در نیروی پلیس هستند، ترغیب شده و به کار گرفته خواهند شد.

"رئیس انجمن افسران مسلمان اسکاتلند" نیز با ابراز رضایت از این اقدام،‌ آن را قدمی در جهت حق و حقوق مسلمانان خواند.

«فرهاد بشیر» همچنین یادآور شد: این یونیفرم تولید شده، اقدام پرباری است که تنها اختصاص به اسلام ندارد، بلکه طرفداران دیگر ادیان هم در صورت نیاز می توانند از این نوع یونیفرم استفاده کنند.

"رئیس پلیس اسکاتلند" نیز این اقدام را قدمی در ایجاد تنوع میان سرویس پلیس معرفی کرد و آن را کاملا مطابق قانون دانسته و مخالفت با این طرح و ابتکار را، بی دلیل و غیر قابل قبول دانست.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه آنلاین است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است