شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۲
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
تشریح اقدامات شهروند در روز جهانی بدون پلاستیک | چاپ |

همزمان با فرا رسیدن روز جهانی بدون پلاستیک، کیسه های پارچه ای با تخفیفات 10 درصدی در فروشگاه های شهروند عرضه می شود

به گزارش روابط عمومی شرکت شهروند، عرضه و توزیع کیسه های پارچه ای طرحی است که با هدف توجه به مسئولیت های اجتماعی، در فروشگاه های شهروند آغاز شده تا ضمن حمایت از کارآفرینی های اجتماعی اهداف خود را در خصوص حمایت از محیط زیست محقق کند.

 

بر همین اساس همزمان با روز جهانی بدون پلاستیک، کیسه های پارچه ای موجود در فروشگاه های شهروند، تا پایان تیر ماه با تخفیفات 10 درصدی به مشتریان عرضه می شود.

 

پیش تر عرضه این کیسه ها معطوف به روز جهانی بدون پلاستیک بود و در حال حاضر با برنامه ریزی ها و تدابیری که اندیشیده شده این کیسه ها به طور گسترده و با حداقل حاشیه سود در دسترس شهروندان قرار دارد.

 

گفتنی است تولید و آماده سازی کیسه های پارچه ای در یکی از انجمن های مردم نهاد و به دست افراد توان یاب و یا دارای بیماری های خاص انجام می شود که خود بخش دیگری از اقدامات شهروند در زمینه مسئولیت های اجتماعی به شمار می رود.

 

از طرفی فروشگاه های شهروند طی سال های گذشته با حذف کامل کیسه های پلاستیکی عادی و جایگزینی آن با کیسه های "زیست تخریب پذیر" که قابلیت جذب سریع در محیط را دارند توانسته گام موثری در کاهش آسیب های زیست محیطی بردارد و نقش مهمی را در حمایت از محیط زیست ایفا کند.

 

شهروند با عرضه ظروف یکبار مصرف گیاهی در فروشگاه ها به جای نمونه پلاستیکی آن، استفاده از دستگاه های RVM، اطلاع رسانی مستمر از طریق درج شعار در فاکتورهای خرید مشتریان، سیستم های صوتی فروشگاه ها، پوسترهای تبلیغاتی، تهیه و انتشار خبر و ... در صدد است ضمن افزایش آگاهی شهروندان در خصوص اثرات مخرب ناشی از مصرف پلاستیک به اهداف مسئولیت های اجتماعی خود جامه عمل بپوشاند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است