چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۳
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
تداوم بارش برف و باران در استان‌های شمالی | چاپ |

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم بارش برف و باران در نواحی شمالی کشور خبر داد

معصومه احمدی ضمن اعلام این مطلب در خصوص وضعیت آب و هوای کشور گفت: طبق آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی، شرایط بارندگی در بخش‌هایی از جنوب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس و برخی از مناطق شمال، شمال غرب و غرب کشورمان فراهم است و براساس این نقشه‌ها آخرین هشدار‌ها صادر شده است.

 

وی گفت: شدت بارش‌ها امروز در مناطقی از استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان، برخی از مناطق استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می‌شود.

 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بارش در نواحی کوهستانی به شکل برف پیش بینی شده است که همراه با لغزندگی جاده‌ها و مه آلود بودن این مناطق است و مناطق جنوبی‌تر نیز همراه با رعد وبرق پیش بینی شده است.

 

وی گفت: در نواحی شمالی کشورمان بیشتر بارندگی‌ها به شکل برف است و به تدریج از میزان رشد بارش‌ها کاسته می‌شود و این سامانه‌های بارشی به سمت شرق حرکت می‌کند.

 

احمدی ادامه داد: در برخی مناطق شمال شرق و سواحل شمالی امروز نیز بارندگی داریم.

 

وی اضافه کرد: به لحاظ شرایط دمایی نیز با نفوذ توده هوای سرد و پایداری در اکثر مناطق نیمه شمالی شرقی و غرب کشورمان کاهش محسوب دما داریم به ویژه تا روز چهارشنبه این کاهش دما و ماندگاری هوای نسبتاً سردی وجود دارد.

 

وی گفت: این هوای سرد در هنگام شب تاثیرش را در دمای کمینه خواهد گذاشت.

 

کارشناس هواشناسی افزود: انتظار داریم امروز نیز درتهران مهمترین پدیده رشد ابر باشد و خیلی دور از انتظار نیست که در ارتفاعات شمال شرقی تهران رشد ابر و بارش پراکنده برف را داشته باشیم، در سطح استان پدیده غالب غبار صبحگاهی است و دما در گرمترین زمان به شش درجه بالای صفر خواهد رسید. ایلنا

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است