دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۸
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
خودکفایی در تولید گندم باید تداوم داشته باشد | چاپ |

رئیس جمهور در جشن شکرگزاری برداشت محصول گفت: یکی از اهداف اولیه دولت یازدهم از روز اول، رسیدن به خودکفایی و استقلال در تولید مواد غذایی استراتژیک بود.

رئیس جمهور در جشم شکرگزاری برداشت محصول گفت: افزایش قدرت داخلی باعث افزایش قدرت چانه زنی ایران در سطح بین المللی خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به تاکید امام راحل و مقام معظم رهبری بر مسئله کشاورزی و محصولات کشاورزی گفت: یکی از اهداف اولیه دولت یازدهم از روز اول، رسیدن به خودکفایی و استقلال در تولید مواد غذایی استراتژیک بود.

اولین جلسات دولت یازدهم قبل از آغاز رسمی فعالیت، مساله خودکفایی در تولید گندم برای جلوگیری از نیاز کشور به بانکها و کشورهای خارجی بود.

رئس جمهور با اشاره به اینکه در سال 92، میزان تولید گندم کشور 97 میلیون تن بود، افزود: امسال به تولید 117 میلیون تن گندم دست پیدا کردیم که 20 میلیون تن افزایش تولید و خودکفایی در محصول گندم نتیجه تلاش کشاورزان و برنامه ریزی های دولت بود.

امسال با تولید بیش از 14 میلیون تن، رکورد تولید گندم شکسته شد.

از این میزان،11 میلیون و 542 هزار تن را شرکت بازرگانی دولتی از کشاورزان خریداری کرده است.

معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: تمامی مطالبات گندمکاران تا پایان مهر پرداخت شد.

عباسی معروفان افزود: مهم ترین اهداف خرید تضمینی محصولات کشاورزی حمایت از کشاورزان، جلوگیری از نوسانات شدید قیمت، ایجاد تعادل در تولید، جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی و جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان است.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه آنلاین است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است