دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۸
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
رئیس جمهور در اجلاس قوه قضائیه: | چاپ |

نیازمندقوه قضاییه قوی،به روز و چابک هستیم

رئیس جمهور شهید بهشتی را معمار و بنیانگذار تدوین قضای اسلامی نوین بعد از پیرزوی انقلاب اسلامی نامید و گفت: در شرایطی هستیم که نیازمند قوه قضاییه قوی، به روز، چابک و پناهگاه مردم هستیم.

به گزارش روزنامه آنلاین،"حسن روحانی" در همایش قوه قضاییه که در سالن اجلاس سران تهران در حال برگزاری است گفت: در هیچ کشوری، امنیت حفظ نخواهد شد مگر اینکه مردم در پناه قوه قضاییه بی طرف، عالم و آگاه و پیشرو در مبارزه با مجرمین و ایجاد عدل و داد، زندگی کنند.
وی افزود: قوه قضاییه باید مورد اعتماد جامعه باشد و هر مقدار، این اعتماد بیشتر باشد در ان جامعه، امنیت قضایی بیشتر خواهد بود.
رئیس جمهور با گرامیداشت هفته قوه قضائیه، آن را به مسئولان قوه قضائیه، قضات، رئیس قوه قضائیه، رئیس مجلس خبرگان، رئیس مجلس شورای اسلامی و حاضران در این جلسه تبریک گفت.
روحانی افزود: ما این هفته را در ایامی گرامی می داریم که به نام مولایمان امیرالمؤمنین است و این اسوه بزرگ عدالت و دادگستری در تاریخ است و زندگی او صدای عدالت، انسانیت و همه مظلومین و محرومین است.
رئیس جمهور گفت: امیرالمؤمنین حتی نسبت به قاتل خود هم توصیه به عدل کرد و جزو آخرین کلمات زندگی اش این امر بود.
روحانی افزود: امیرالمؤمنین آن دادگستری است که نسبت به قاتل خود هم توصیه می کند حتی در شیوه اجرای عدالت که مبادا از حد و حدود الهی تعدی شود و در برابر یک ضربتی که او زده است فقط یک ضربه زده شود و سراسر جامعه کوفه و اسلام را به بهانه قتل امیر مؤمنین تبدیل به حمام خون ننمایند.
رئیس جمهور گفت: او مثل اعلا و اسوه بزرگ برای اجرای عدالتی است که باید به وجودش و تاریخش و قضاوتهایش در برابر همه جهانیان و همه مدعیان حقوق بشر و عدالت افتخار کن
روحانی با یاد آیت الله شهید دکتر بهشتی به عنوان معمار بزرگ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و قوه قضائیه افزود: شهید بهشتی شخصیتی کم نظیر در تاریخ روحانیت بود و او در فهم احکام دین و فقیه بودن به معنای واقعی کلمه، در آشنایی به جهان و جهان دیده بودن، در مدیریت فوق العاده، در ادب، در اخلاق و نظم بی نظیر که سابقه ای را نمی شناسیم در زندگی همانند او، فروتنی و تواضع و مظلوم زیستن و مظلوم چشم از جهان فروبستن هیچ جمله ای نمی تواند بهشتی را تعریف کند جز کلام امام که فرمودند "بهشتی یک ملت بود."

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه آنلاین است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است