پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۷
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
خط و نشان کمیته انضباطی برای تماشاگران خاطی | چاپ |

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: از این پس هر نوع رفتار غیر ورزشی تماشاگران، تنبیهاتی از جنس محرومیت در پی دارد.

به گزارش روزنامه آنلاین به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده درباره محرومیت تماشاگران دو تیم استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز که اعلام شده بر چه مبنایی بوده است، گفت: کمیته انضباطی سعی کرده تا در مسابقات نیم فصل گذشته، تخلف تماشاگران تیم های لیگ برتری را تا جایی که ممکن است با جریمه نقدی تنبیه کند ولی بعضی از تیم ها در هفته های متوالی، تخلف تماشاگر داشته اند که مسلما کمیته انضباطی علاوه بر تنبیه جریمه نقدی برای پیشگیری  و بازدارندگی می بایست از تنبیهات شدید تری استفاده کند.

وی گفت: در این خصوص ماده 79 آیین نامه انضباطی بعد از جریمه نقدی، تنبیه بازی بدون تماشاگر یا برگزاری مسابقه خانگی در ورزشگاه دیگر را پیش بینی کرده و در همین راستا بعد از تخلفات مکرر توسط تماشاگران تیم های استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز، تنبیه محرومیت اتخاذ شده است. جهت اطلاع باید بگویم اولا از تماشاگران 6 تیم ذوب آهن، صبای قم، پدیده مشهد، پیکان، نفت تهران و سایپا تشکر می کنیم چون در 15 مسابقه تیم فصل حتی یک تخلف از سوی تماشاگران  این تیم ها مشاهده نشده است.

حسن زاده ادامه داد: سایر تیم ها(10 تیم لیگ برتری) به شرح زیر در هفته های متوالی تخلف تماشاگر داشته اند که استقلال تهران در 9 هفته، تراکتورسازی تبریز در 8 هفته، صنعت نفت آبادان در 5 هفته، پرسپولیس و ماشین سازی تبریز در 4 هفته، فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان در 3 هفته، استقلال خوزستان و سیاه جامگان در دو هفته و گسترش فولاد تبریز در یک هفته تخلفاتی را داشته اند. در این خصوص به تیم های استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز اعلام می کنیم چنانچه تخلفات تماشاگرانشان اعم از اهانت، فحاشی، استفاده از الفاظ نادرست و هر نوع رفتار غیر ورزشی و پرتاب اشیا مرتکب شوند، مسلما از این پس تنبیهاتی از جنس محرومیت اعمال خواهد شد.

وی بیان کرد: به تیمهای دیگر که تخلفات مکرر داشته اند هم تذکر می دهیم که اقدامات پیشگیرانه انجام دهند چرا که در صورت تکرار تخلفات تماشاگر، محرومیت شدیدتری اعمال می شود و برای آن 6 تیمی که 15 مسابقه نیم فصل اول را بدون تخلف تماشاگر پشت سر گذاشته اند، از سازمان لیگ تقاضا خواهیم کرد تا پاداش نقدی به کانون هواداران آن باشگاهها بپردازند.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: برخی از تیم های لیگ برتری حتی در جام حذفی هم تخلف تماشاگر داشته اند که آنها را در آمار مسابقه نیم فصل منظور نکرده ایم. در مسابقات لیگ دسته اول که نیم فصل آن به پایان رسیده تیم ها مرتکب تخلفات تماشاگر شده اند که بیشترین تخلف تماشاگر مربوط به تیم خونه به خونه بابل است که در 6 هفته مرتکب تخلف شده اند و تیمهای نفت مسجد سلیمان، ملوان بندر انزلی، سپید رود رشت هر کدام با 5 هفته، فولاد یزد، نساجی قائمشهر با 4 هفته، ایرانجوان بوشهر، خیبر خرم اباد با 3 هفته تخلف و استقلال اهواز، مس کرمان، بادران تهران با دو هفته تخلف و گل گهر سیرجان، پارس جنوبی جم، آلومینیوم اراک با یک هفته تخلف در رتبه های بعدی قرار دارند که به این باشگاهها تذکر داده می شود در صورت تشدید تخلف، حتما تنبیهات شدیدتری اعمال می شود.

در لیگ یک هم از تماشاگران تیم های راه آهن، فجر شهید سپاسی و مس رفسنجان تقدیر خواهد شد و تقاضای پرداخت پاداش هم خواهیم کرد.

حسن زاده درباره تخلفات تیم های لیگ دسته دوم گفت: در لیگ دسته دوم هم تیم سردار بوکان با 4 هفته تخلف از نظر رفتار تماشاگران، پر تخلف ترین تیم لیگ دسته دوم است که بعد از آن تیم شهرداری همدان با 2 جلسه تخلف و 13 تیم دیگر، یک جلسه تخلف داشته اند و از 18 تیم لیگ دسته دوم که تخلف تماشاگرانشان به ما گزارش نشده است نیز تقدیر می کنیم.

وی در ادامه درباره بخش باقیمانده از پرونده دیدار استقلال تهران و صبای قم  بعد از محرومیت خرمگاه و الهامی گفت: در جلسه اولیه چون ساکت الهامی ضمن اعلام شکایت عنوان کرده بود که سرمربی استقلال تهران نسبت به ایشان اهانت را شروع کرده و حتی خرمگاه از طرف سر مربی اش ماموریت داشته که با الهامی درگیر شود و اظهار کرده بود که برای صدق گفتارش شهودی هم دارد، کمیته انضباطی جلسه دیگری را تشکیل داد که در روز گذشته (یکشنبه 12 دیماه) به این موضوع رسیدگی  شد.

علیرضا منصوریان- سرمربی استقلال تهران در این جلسه حاضر  و ساکت الهانی علیرغم اطلاع از وقت رسیدگی حاضر نشد و شهود خود را معرفی نکرد. همکاران ما سوالاتی را مطرح کرده اند و منصوریان دفاعیات خود را انجام داد که به زودی رای آن نیز اعلام می شود.

حسن زاده در ادامه با توجه به شروع نقل و انتقالات و مراجعه پر تعداد تیم ها برای ثبت بازیکن جدید که با ممنوعیت باشگاههای بدهکار از جذب بازیکن جدید مواجه هستند و این موضوع چگونه قابل رفع است، گفت: با توجه به جلسات مهمی که از ماه ها پیش در این زمینه برگزار شده است، در آخرین نشست که با حضور اکثر مسئولین فدراسیون و با تاکید بر اینکه احکام قطعی کمیته انضباطی باید اجرایی شود، مقرر شد تیم های بدهکار در صورتی با شرکت در نقل و انتقالات نیم فصل در مسابقات نیم فصل دوم حاضر شوند که اولا 10 درصد کل بدهی قطعی شده خود را تسویه کنند یعنی به هر نحو ممکن رضایت طلبکاران را جلب و مستندات آن را به بخش اجرایی کمیته انضباطی تحویل دهند.

وی بیان کرد: چنانچه تیمی مایل به جذب بازیکن جدید باشد، مکلف است دقیقا به اندازه مبلغی که به عنوان دستمزد اسمی مندرج در متن قرارداد به بازیکن یا مربی جدید خود پرداخت خواهد کرد، به طلبکاران بپردازد. یعنی اگر تیمی اقدام به استخدام بازیکن جدید 400 میلیون تومانی کرد، باید به همین میزان مبلغ صرف تسویه حساب و جلب رضایت طلبکاران کند.

حسن زاده در پایان گفت: با توجه به تاکید رئیس فدراسیون فوتبال و تصویب در اولین جلسه شروع فصل جدید در خصوص مقامات فدراسیون و مدیران باشگاهها، مقرر شده بود که باشگاههای لیگ برتری زمینه آموزش انضباطی بازیکنان و عوامل تیم های لیگ برتری را فراهم کند که در این زمینه استان آذربایجان شرقی جلسه آموزشی را برای سه تیم تراکتورسازی تبریز، ماشین سازی  و گسترش فولاد تبریز و 5 استان خراسان رضوی، تهران، قم، اصفهان و خوزستان ضمن هماهنگی با کمیته انضباطی زمینه برگزاری دوره آموزشی برای 13 تیم لیگ برتری از استانهای فوق را فراهم کنند که کمیته انضباطی آمادگی دارد کلاس های آموزشی را در محل تجمع عوامل تیم های لیگ برتری برگزار کند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه آنلاین است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است