چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
فرودگاه مهرآباد تجهیز و ثبت ملی می شود | چاپ |

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناو بری هوایی ایران گفت: فرودگاه مهرآباد با ۷۰ سال قدمت به لحاظ طراحی و ساخت یکی از بهترین فرودگاه هاست و امسال با ارتقای ساختاری و زیربنایی ثبت ملی می شود.

رحمت الله مه آبادی از هزینه 100 میلیارد تومانی برای بازسازی یکی از باندهای فرودگاه مهرآباد خبر داد و گفت: این باند فرودگاه در حال نوسازی و پیشرفت است.

وی افزود: امسال تا نیمه سال آینده تمام سامانه های ارتباطی ما نوسازی می شود و تجهیزات مورد نظر این سامانه ها خریداری شده است.

مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناو بری هوایی ایران با تمجید از مهندسان، خلبان و هدایت کنندگان هواپیما و ترافیک هوایی کشور افزود: برای تکمیل رینگ فرودگاه مهرآباد نیز 20 میلیارد تومان هزینه شده است.

مه آبادی گفت: خدمات هوایی با سامانه های ارتباطی، کمک ناوبری و راهداری امکانپذیر است که ما در دو سال گذشته برای گذر از آسمان ایران به بیش از هزار و 100 پرواز عبوری خدمات هوایی ارائه داده ایم.

او با اشاره به اینکه فرودگاه مشهد به رنکینگ جهانی پیوسته است، گفت: در حوزه کمک ناوبری اولین راداری که خریداری شده در حال انتقال به کشور است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از خریدهای جدید شرکت فرودگاه‌ها با هدف تجهیز فرودگاه‌های کشور خبر داد و گفت: سه رادار جدید از فرانسه خریداری شده است که یکی از آنها به زودی وارد می شود.

رحمت اله مه آبادی افزود: با توجه به سیاست توسعه و ارتقای سامانه‌های ارتباطی، ناوبری و کمک ناوبری  بزرگترین تحول حمل و نقل هوایی در آسمان ایران رخ می‌دهد.

مه آبادی به قرارداد خرید 200 فروند هواپیما اشاره کرد و گفت: 80 تا از این هواپیماها از شرکت هواپیمایی بوئینگ و 100 فروند نیز از شرکت هواپیمایی ایرباس و 20 فروند نیز شرکت ای تی آر است لذا باید  زیر ساختها توسعه یابد تا با  ورود این هواپیماها خدمات رسانی به خوبی صورت بگیرد.

مه آبادی گفت: در شرق کشور فرودگاه هایی برای تعمیر و نگهداری احداث می شود.

در شرایط تحریم مهندسان به سختی توانستند این صنعت را حفظ و نگهداری کنند و با فرهنگ جهادی و مقاومت این سامانه ها را به روز نگه داشتند.

وی درباره تاخیر ها افزود: متوسط عمر ناوگان هوایی 22 سال است و تعدادی هواپیمای نسبتا جوان وارد ناوگان کرده ایم.

مه آبادی گفت: خرابی ها و شرایط جوی اجازه پرواز هواپیماها را با تاخیر مواجه می کند و تا اطمینان از ایمنی کامل هواپیما نباشد اجازه پرواز نمی دهیم.

وی ادامه داد: اقدام برای نوسازی  اتوماسیون رادارهای مرکزکنترل فرودگاه مهرآباد، نصب ۱۱ دستگاه رکوردر داخلی در فروگاه‌های کشور و به روزکردن ۱۰ دستگاه دیگر، خرید ۶۵۰ ترمینال ترانگ برای ۵ فرودگاه، رفع BTS فرودگاه امام خمینی(ره)، تجهیز فرودگاه‌های مختلف به ۴۰۰ دستگاه بیسیم AM  و FM و نصب و راه‌اندازی سیستم سوئیچینگ خارجی در فرودگاه آبادان از جمله اقداماتی است که در این حوزه صورت گرفته است و خدمات توسعه و ارتقای سامانه‌های ناوبری ادامه دارد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه آنلاین است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است