شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۷
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
حقوق های میلیونی، یکی دو تا نیست | چاپ |

باوجود برخی از تلاش ها برای خارج کردن موضوع حقوق های نجومی از بیت المال از ذهن مردم، آشکار شدن نمونه های دیگری از این موارد باعث باز ماندن پرونده در رسانه های عمومی می شود.

 

گزارش جدید رسانه ها از پرداخت های نجومی از بیت المال به برخی از مدیران به بهانه حقوق و دستمزد، تلاش ها برای کهنه کردن موضوع و خارج ساختنش از معرض دید مردم را ناکام گذاشته است.

در جدیدترین آشکار سازی از اینگونه حقوق ها، امروز خبرگزاری فارس با تاکید بر ادامه انتقادهای عمومی از این پرداخت ها، گزارش داد در شرایطی که برخی مسئولان دولتی سعی داشتند موضوع پرداخت های نجومی به مدیران را به چند سازمان خاص، محدود کنند، ولی برخی شواهد حکایت از گستردگی چنین پرداخت‌هایی در سازمان‌ها و نهادهای مختلف دولتی دارد.

فارس می افزاید: رئیس یکی از صندوق‌های راهبردی دولتی که سابقه عضویت در حزب منحله مشارکت را نیز در کارنامه دارد، از ابتدا تا انتهای سال 94، مبلغ حدودا 700 میلیون تومان به عنوان حقوق دریافت کرده که به طور میانگین، ماهانه حدودا 60 میلیون تومان فقط به عنوان حقوق خالص به این فرد پرداخت شده است.

حقوق میلیونی برای این مدیر دولتی بدون پاداش، کارانه و دیگر موارد دریافتی است که قطعا با اضافه شدن این موارد، میزان حقوق وی بالاتر خواهد رفت.

همچنین قائم مقام این مدیر دولتی نیز در سال 94 مجموعا بیش از 500 میلیون تومان حقوق دریافت کرده که معادل پرداخت میانگین حدودا 45 میلیون حقوق خالص بدون پاداش، کارانه و دیگر موارد دریافتی، در ماه است.

پرداخت های نجومی به مدیران این صندوق راهبردی در حالی صورت می گیرد که این صندوق هیچ‌گونه فعالیت مولد اقتصادی نداشته و تنها به عنوان پشتوانه بخش‌های اقتصادی، تولیدی و ... عمل می کند و چنین پرداخت‌هایی به مدیران آن توجیه قابل قبولی نخواهد داشت.

پس از افشای حقوق 80 میلیونی رئیس بیمه مرکزی و 240 میلیونی مدیرعامل بانک رفاه، مسئولان دولتی نسبت به این ماجرا واکنش نشان داده و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دستور رسیدگی به این پرداخت‌ها را صادر کرد.

اما حسن روحانی رئیس جمهور در دیدار کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب، با اشاره به موضوع پرداخت های نامتعارف برخی مدیران، گفت که "اگر در یک جایی فرد و یا افرادی، حقوق بالاتری برداشت کردند، آن را به عنوان یک مسأله ملی در جامعه تبدیل نکنیم."

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبر روزانه است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است